Naše cesty sú podobné

Autor: Barbora Repáková | 20.1.2019 o 10:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  175x

Všetci kráčame po rovnakej ceste. Každý jeden z nás sa snaží žiť plnohodnotný život bez rozdielov. Snaž sa robiť všetko pre to, aby si bol/bola spokojná.

Snažíme sa vzájomne podporovať, chápať, povzbudzovať a celkovo robiť náš život ľahším a príjemnejším. Máme sny a vízie. Máme cieľ.

Snaž sa robiť všetko pre to, aby si bol/bola spokojná. Väčšina ľudí mení prácu. Žijeme v dobe, kedy sa snažíme napredovať a hľadáme niečo v čom budeme dobrí. Každý z nás je v niečom priebojný. A presne to nás spája. Priebojnosť, odhodlanosť a oddanosť. Či si matka, alebo pracovník, či milovník lesov, každý máme svoj cieľ.

Predsa všetci kráčame po rovnakej ceste. Denne urobíme niekoľko krokov po rovnakej ceste ako náš sused, priateľ, či nepriateľ. Chodíme nakupovať do rovnakých obchodov. Jeme rovnaké jedlo. Máme radi voľnosť a priestor. Máme radi spoločnosť a zároveň aj relax. Máme radi zábavu, potrebujeme sa občas odreagovať, vyraziť si niekam. Každý deň sa stretávame s ľuďmi, ktorých poznáme či spoznávame. Časom sa niekto z týchto ľudí stane našim priateľom.

Cesty ľudí sú rovnaké, no príbehy odlišné. Po boku priateľa začnú byť cesty veľmi podobné rovnako ako porozumenie. Ukazuje ti  a pomáha prehodnotiť tvoj život doposiaľ. Vidíš ako sa meníš. Vidíš ako je všetko inak. Uvedomuješ si ako ľudia ovplyvňujú tvoj život. Nie sú to len ľudia, ale aj cesta akou sa vyberáš.

Je milión ciest na svete a je len na tebe, pre ktorú sa rozhodneš. Rozhodneš sa pre tú, ktorú považuješ za najlepšiu. Za tú, pri ktorej si je človek istý a vie napriek niektorým rizikám, že tá cesta za to stála. Buď to bude tvoja životná skúška, alebo výborná voľba na ktorú budeš hrdá.

Cesty ľudí sú podobné ako aj príbehy. Neexistuje dokonalá cesta v živote, ktorá nám zaručí krásny život bez komplikácií ako v rozprávke. Prostredníctvom práve tých komplikácií a starostí získame priateľov, získame väčšiu moc a silu.

"Koľko ciest na tomto svete je cestami sĺz a utrpenia? Koľko morí na tomto svete sú moriami smútku? Koľko matiek už dlho žije opustených, čakajú a čakajú ešte dnes? Koľko ľudí ešte nemá slobodu a toľko po nej túži? Koľko detí ide večer spať a pre hlad nemôžu zaspať? Koľko snov sa za nocí úpenlivo pýta: Kedy tomu bude pre nás koniec? Môžeš to zmeniť?" (Romano Guardini)

Zmeniť životy iných nevieme, vieme si však vybrať cestu, akou sa vyberieme a ktorá je pre nás prínosná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuriana vo funkcii nechávajú. Ešte ho ani nezbavili mlčanlivosti

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Minister Krajčí nakúpil milióny zlých testov

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.


Už ste čítali?