Kúsok za hranicami Bratislavy

Autor: Barbora Repáková | 28.1.2019 o 19:50 | Karma článku: 1,13 | Prečítané:  387x

Vyberte sa kúsok za hranice Slovenska, nahliadnite do časti Rakúska a vychutnajte si výhľad. Buďte na chvíľu mimo ruchu, mimo veľkomesta a straťte sa v krásach histórie hradu.

Hovorí vám niečo tento hrad? Ste na návšteve v Bratislave a neviete už kam by ste išli? Chcete na chvíľu zmiznúť z toho davu a vychutnať si pokojný deň? Stačí zájsť pár kilometrov za hranice Bratislavy. Hrad Heimoburg týčiaci sa na vrchu Schlossberg sa nachádza neďaleko slovensko-rakúskych hraníc. Doprava je možná aj Mhd z Bratislavy, pričom trvá len 20 minút. Vypína sa nad dedinkou pri Dunaji. 

Hrad je bez náklad prístupný verejnosti. Plusom je, že hrad je prístupný aj pre malé deti.Pod hradom sa nachádza parkovisko, čo je pre mnohých prínosom. Ide o krásnu prechádzku, ktorú môžete stráviť s rodinkou s deťmi, s priateľmi. Cesta je možná z viacerých bodov. Cestou na hrad je asfaltka, neskôr niekoľko schodov, ktoré nie sú náročné. 

Na hrade si môžete všimnúť pozostatky kaplnky, obytnej veži a časti paláca. Hrad sa v počiatkoch začal stavať v polovici 11.storočia na príkaz cisára Henricha III., neskôr sa dostal do moci rodu Babenbergovcov a s nastávajúcou spomínaného rodu patril veľmi známemu českému panovníkovi Přemysla Otakara II. Po jeho smrti patril moci rodu Habsburgovcov. V 17.storočí nastal dopad na hrad. Turci dobyli miesto, hrad vypálili a od tých čias postupom chátrali múry. Napriek tomu sú dnes hrad a jeho zvyšky udržiavané.

Hrad pripomína lesopark, keďže sa oň dobre starajú. Nájdete tam udržiavaný trávnik, lavičky na príjemné posedenie, odpadové koše, ktoré znižujú znečistenie hradu. Po vynaloženej malej príjemnej prechádzke vás čaká výhľad, ktorý stojí zato. Hrad ponúka možnosť pikniku. Na svoje si prídu rodiny s deťmi. Čaká vás nenáročná túra, či prechádzka, ktorú zvládne aj malé dieťa. Zároveň vás nečaká len samotný hrad, ale aj výhľad s pohľadom na časť Rakúska. Pre zamilované páry, či milovníkov noci sa odporúča hrad navštíviť v čase západu slnka, pretože dodá čaro, celkový efekt a zároveň uvidíte krásne rozsvietený nočný Hainburg.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuriana vo funkcii nechávajú. Ešte ho ani nezbavili mlčanlivosti

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Minister Krajčí nakúpil milióny zlých testov

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.


Už ste čítali?