Život s deťmi

Autor: Barbora Repáková | 24.7.2019 o 12:26 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  134x

Život s deťmi je krásny. Hoci ešte nie som matkou viem, že je to krásny pocit. Keď je dieťa šťastné po boku osoby, ktorá je mu blízka je to ten najkrajší pocit.

Keď sa dieťa na vás usmeje. Keď vás dieťa obíjme so slovami si super, mám ťa rád/a.

Deti sú rôzne. Každé je iné a tak krásne a jedinečné. Niet dieťaťa ktoré v nás ženách nevyvolá pocit krásna a šťastia. Pocit, kedy sme veselé, kedy nás prebudia do života a oni nám dodajú energiu, ktorú majú na rozdávanie.

Tie šťastné oči, krásne úsmevy, slová. Tie humorné chvíle, tie pády spoločné. Tie prekážky. To všetko pochopenie. Všetko sa deje z nejakého dôvodu.

Chvíle, momenty, ktoré si vytvárame. Ako osoba, ktorá miluje život, zábavu, deti a prírodu sa snažím skĺbiť všetko v jedno. Najjednoduhšie je učiť deti rozvíjať seba v rámci zábavy a hier. Hravou formou, nenásilne.

Postupom času vidíme ako sa dieťa formuje. Ako sa z detí postupne stávajú osobnosti. Často sa to dnes používa. Nejedna mamička sa zahľadí na svoje dieťa a vidí ako sa formuje.

Najdôležitejšie je kontakt a záujem o samotné dieťa. Osobne dokážem urobiť zo seba doslova cvoka pričom ma vidí iba samotné dieťa. Po čase sa vám to vráti ako bumerang. Pretože dieťa je úprimné a dokáže si vyjadriť svoj  názor. Aký je ten človek. Vedia odhaliť človeka čo má rád a čomu sa smeje, len im treba dať na to priestor. Priestor vyjadriť sa. Prišla som do kontaktu s niekoľkými deťmi, ktoré som mala na starosti, alebo som opatrovala, či učila. Môžem skonštatovať že všetko je to o osobnosti dieťaťa, o charaktere. Boli deti a boli chvíle, kedy to bolo zvláštne a pre mňa nové, nepoznané. Niektoré deti potrebujú čas na oťukanie. Na prvý dojem možno by väčšina z vás na mňa nepovedala, že sa viem zabaviť a venovať deťom natoľko že sa budú so mnou chcieť tráviť čas.

Človek občas potrebuje čas na oťukanie či osmelenie. Čas potrebujú hlavne deti. Potrebujú dospelých aj deti. Potrebujú spoznávať a poznať. Potrebujú ochutnávať a skúšať. Potrebujú kyslé aj sladké. Potrebujú nás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuriana vo funkcii nechávajú. Ešte ho ani nezbavili mlčanlivosti

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Minister Krajčí nakúpil milióny zlých testov

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.


Už ste čítali?