O spoznávaní samej seba

Autor: Barbora Repáková | 31.7.2019 o 22:03 | (upravené 1.8.2019 o 9:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

V živote nastane chvíľa kedy sa žena viac pozná. Samozrejme vieme kto sme, aké máme hodnoty, priority. ALE...nastane chvíľa kedy sa meníme. Meníme naše zmýšľanie, meníme naše názory a postoje.

Žena sa mení. Charakter ten sa nezmení. Avšak môže sa žena viac ovládať, viac učiť, poznať brať veci a okolnosti inak.

Kedysi sa hovorilo až po dnes "nikdy nehovor nikdy." Ja som to nepoužívala, ja som používala slovo "nechápem", pri ktorom sa mi to stávalo. Po výklade niekoho v nepríjemnej situácií som vyslovila slovo nechápem ako niekto, ako niekomu sa toto môže stať...a bum prišlo to ku mne.

Situácie a okamihy nás menia. Vnímame fakt, že život plynie a my si to užívame. Užívame a vychutnávame každý jeden deň. Deň nám prináša rôzne skúsenosti, poznatky a zážitky. Denne sa usmejeme niekoľkokrát a pritom si to ani neuvedomujeme. Denne nami prejde milión myšlienok, ktoré sa snažíme optimalizovať.

Možno je to u väčšiny žien a možno som ja tak nastavená, že mám v hlave akéhosi hlásateľa, ktorý mi popri mojej práci hovorí čo chce, na čo myslí a čo by chcel zmeniť. Zahodím ho za hlavu, ako keby v nej ani nebol. Práve mi teraz lezie na nervy a volá na mňa s ďalšími myšlienkami. Ja ho však utíšim na chvíľu. Na chvíľu sa zastavím.

Spoznávam samú seba. To čo sa deje v mojej mysli, to čo sa deje vôkol mňa. Niekedy príde situácia kedy nás všetko naokolo mätie tak že nedokážeme zaspať, niekedy príde situácia kedy od radosti zase nevieme zaspať. Čo s tým robiť? Nič. Len načúvať svojej intuícií a užívať si prítomnosť a danú chvíľu aj keď práve nemusí byť príjemná. Veď predsa všetko sa deje z nejakého dôvodu.

Spoznávam samú seba v rôznych etapách svojho života. Možno si myslíš mladá žena čo ona o tom môže vedieť. Môžem vedieť viac ako si myslíš. Možno som si prešla niečím väčším alebo tebe podobným. Zažila som už niekoľko životných okolností pri ktorých som sa musela zamyslieť a prebojovať, postaviť sa. Ukázať že všetko zvládnem, všetko aj to zlé a ťažké beriem ako skúšku. Pretože v ťažkých a samotných chvíľach sa žena poznáva.

Nejestvuje žiadna žena, ktorá si niečím neprešla a nezobrala si z toho niečo. My ženy sme už také silné a priebojné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuriana vo funkcii nechávajú. Ešte ho ani nezbavili mlčanlivosti

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Minister Krajčí nakúpil milióny zlých testov

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.


Už ste čítali?